26 Mayıs 2019 Pazar

Bursa'da Gezilecek Yerler - Bursa Turistik ve Tarihi Yerleri

Bursa'da Gezilecek Yerler - Bursa Turistik ve Tarihi Yerleri

Bursa'da gezip görülecek bir çok doğal, tarihi ve turistik yer bulunmakta, işte bizim de gidip gördüğümüz, gezip görülecek yerlerden bazıları;

Gezginin Kalemi
www.gezgininkalemi.com

Ulu Camii - Osmangazi - Bursa
Bursa'nın Osmangazi İlçesinde bulunan Ulu Cami, 1399 yılında yapılmıştır. Bursa'ya gelindiğinde, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri Bursa Ulu Camii. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Uludağ Milli Parkı - Bursa
Bursa şehir merkezinden teleferikle de ulaşılabilen Uludağ Milli Parkı gezilmesi gereken yerlerden. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Cumalıkızık Köyü - Bursa
Cumalıkızık Köyü tarihi Osmanlı evlerini görebileceğiniz, sokaklarını gezerken tarihi hissedebileceğiniz bir yer. Görülmesi gereken yerlerden biri. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Yeşil Camii - Bursa
Yeşil Cami Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, Yeşil Külliyesinde yer almaktadır. Bursa'da görülmesi gereken yerlerden biridir. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Yeşil Türbe - Bursa
Yeşil Türbe Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, Yeşil Külliyesinde yer almaktadır. Bursa'da görülmesi gereken yerlerden biridir. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Yeşil Medrese (Sultaniye Medresesi) - Bursa
Yeşil Medrese Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, Yeşil Külliyesinde yer almaktadır. Bursa'da görülmesi gereken yerlerden biridir. Yazının devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


Ve daha gidemediğimiz birçok yer bulunmakta, bir dahaki sefere daha çok yer gezebilmek umuduyla buradan ayrılıyor ve seyahatlerimize devam ediyoruz.

Gezginin Kalemi
www.gezgininkalemi.com